menu
W dół

LOKALNOŚĆ

ODPOWIEDZIALNY ROZWÓJ

100% produkcji wykonujemy w Polsce, w okolicach Poznania, w połowie drogi między Berlinem a Warszawą. Nie zanieczyszczamy środowiska transportem półproduktów z innych kontynentów. Nasze, wysokiej jakości, komponenty pochodzą z Europy, głównie z kraju siedziby firmy.

Nie szkodzimy lokalnym społecznościom. Obniżamy zużycie energii i oszczędzamy zasoby w działach produkcji, administracji i sprzedaży. Zmniejszamy poziom emisji szkodliwych substancji, ograniczamy produkcję odpadów, segregujemy śmieci.

 

DESIGN

ODPOWIEDZIALNE PROJEKTOWANIE

VANK działa zgodnie z indywidualnymi potrzebami i wymaganiami rynkowymi. Produkujemy meble tylko na zamówienie klienta, nie generujemy nadmiaru produkcji i powierzchni magazynowych. Projekty personalizowane są w konfiguratorze internetowym oraz w postaci modeli 3d dla architektów na potrzeby planowania aranżacji budynku. Wszystkie produkty VANK podlegają badaniom potwierdzającym ich zgodność z normami europejskimi EN.

 

FILOZOFIA

HUMAN-CENTRED DESIGN

W projektowaniu bliska jest nam filozofia human-centred design, która dba o wielowymiarowe potrzeby człowieka. Niwelując wpływ naszych produktów na środowisko dbamy jednocześnie o ich zdrowie.

Z troski o dobre samopoczucie o ludzi pracujących w biurach oferujemy ergonomiczne fotele biurowe oraz linie boksów akustycznych niwelujące problem hałasu we współczesnych open space oraz dające możliwość zachowania balansu pomiędzy byciem w grupie a możliwością bycia od czasu do czasu samemu, poufności i prywatności.

LESS WASTE

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ODPADY

Ograniczając ilości odpadów nie ograniczamy się tylko do naszego procesu produkcji. Przestawne, modyfikowalne boksy zwiększają możliwości użytkowania obiektu i zmniejszają ilość odpadów budowlanych przy kolejnych modernizacjach budynków w przyszłości.

Tkaniny kroimy zgodnie z filozofią less waste, a ewentualne resztki z wykroju wykorzystujemy do produkcji mniejszych elementów lub przekazujemy organizatorom warsztatów sensorycznych dla dzieci.

W zakresie długiego cyklu życia produktu, zapewniamy możliwość naprawy, przetapicerowania i czyszczenia mebli także po zakończeniu terminu gwarancji.

RECYCLING

PRZETWARZALNE SUROWCE

Dbamy o możliwość recyklingu elementów użytych w naszych produktach już w procesie projektowania przewidując możliwość łatwego rozkładania na części. W tym celu komponenty tworzywowe i aluminiowe oznaczamy m.in. numerem stopu. Materiały gotowe do ponownego przetworzenia takie jak pianki, aluminium, tworzywo czy szkło przekazujemy firmom zajmującym się ich ponownym przetworzeniem.

Szczególnie bliskim nam surowcem jest aluminium z uwagi, iż jest to materiał pozyskiwany z odpadów, a dodatkowo proces ten odbywa się w odlewni zlokalizowanej lokalnie względem VANK, a nie na odległym kontynencie.   

DREWNO

OKLEINY I SKLEJKI

W trosce o ochronę lasów sprawdzamy pochodzenie naszych surowców drewnopochodnych. Nasi dostawcy elementów drewnianych posiadają certyfikat FSC (Forest Stewardship Council), który kontroluje m.in. zrównoważone pozyskiwanie zasobów leśnych, nieprzekraczanie poziomów umożliwiających ich odnowienie, ochronę rzadkich i zagrożonych gatunków oraz ich siedlisk, ograniczenie korzystania z chemicznych środków ochrony roślin, nawozów sztucznych oraz środków kontroli biologicznej, zakaz stosowania organizmów modyfikowanych genetycznie, zakaz tworzenia nowych plantacji kosztem lasów naturalnych i półnaturalnych.

W VANK stosujemy okleiny naturalne utwardzane lakierami na bazie wodnej.

 

TKANINY

ODNAWIALNOŚĆ, BIODEGRADOWALNOŚĆ I RECYCLING

Do produkcji mebli stosujemy wysokiej jakości tkaniny tapicerskie, które posiadają dokumenty EU Ecolabel, GIGA (Green Ideas Green Actions), LEED (Leadership in Energy and Environmental Design).

W ofercie posiadamy tkaniny biodegradowalne i odnawialne w cyklu rocznym na bazie wełny naturalnej lub konopi oraz tkaniny produkowane z poliestru pozyskanego w procesie recyklingu. Wszystkie tapicerki są gotowe do ponownego przetworzenia.

Nasi dostawcy są również społecznie zaangażowani m.in. wspierają takie programy jak Wool for Water, w którym część zysku z każdego sprzedanego metra wełny przekazywany jest na akcję Just a Drop na rzecz projektów wodnych w Kenii.

PIANKI

ATESTY I BEZPIECZEŃSTWO

Wszystkie produkty VANK posiadają atest higieniczny potwierdzający bezpieczeństwo dla zdrowia osób przebywających w kontakcie z naszymi meblami, a wiele materiałów, w tym pianki używane w naszym procesie produkcji są oznaczone certyfikatami Oeko-tex, który potwierdza, że spełniają wymagania humenoekologiczne STANDARD 100 by OEKO-TEX i są dopuszczone do stosowania nawet w produktach dla dzieci.                                              

BIO

ORGANICZNY MATERIAŁ

W boksach akustycznych oferujemy okładziny wykonane z biodegrowalnego, organicznego materiału, którym jest łąkowa mieszanka arniki, chabrów, wrzosów, płatków róż i całych margaretek na oddychającym podkładzie wykonanym w 100% z lnu. Nowy, ekologiczny, nieszkodliwy dla zdrowia, wyprodukowany z troską o klimat, materiał otrzymał nagrodę Green Product Award 2019.

LOGISTYKA

WPŁYW TRANSPORTU

Minimalizujemy wpływ transportu i opakowań na środowisko poprzez zoptymalizowane dostawy gotowych produktów. Nasze dostawy dopasowujemy do potrzeb klienta jednocześnie uwzględniając zasięg geograficzny oraz korzystając z floty transportowej spełniającej najwyższe normy. Stosujemy opakowania przeznaczone do recyklingu lub wielokrotnego użytku.

ZESPÓŁ

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA PRACOWNIKÓW

Stawiamy na pracę zespołową oraz otwartą, kreatywną, konstruktywną komunikację. Poprzez włączanie pracowników każdego szczebla w proces podejmowania decyzji, VANK sprawia że cały zespół czuje się odpowiedzialny za wizerunek i jakość końcowego produktu.

Pracownikom firmy oferujemy stałą, bezpieczną i ciekawą pracę, a także możliwości rozwoju osobistego i doskonalenia umiejętności zawodowych. Dbamy o przyjazną atmosferę, podejmujemy wiele inicjatyw integracyjnych wewnątrz firmy oraz bierzemy czynny udział w inicjatywach lokalnych.       

KOBIETY

NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE

Jesteśmy za równością płci, równymi szansami oraz możliwościami rozwoju. VANK jest dziełem współczesności, w której kobiety mają możliwość podejmowania decyzji i osiągania sukcesów. W VANK na stanowiskach managerskich jest więcej kobiet, a w zarządzie 100%.

Stawiamy na nowoczesny, empatyczny, demokratyczny model zarządzania, w którym troska o środowisko i zasoby dla przyszłych pokoleń jest naturalna.

   

NASZE CERTYFIKATY

POTWIERDZENIE JAKOŚCI

Działamy według norm ISO, zarówno w zakresie zarządzania jakością (ISO 9001), jak i ochrony środowiska (ISO 14001). Dbamy także o normy bezpieczeństwa i higieny pracy (ISO 45001). Nasze fotele biurowe posiadają certyfikaty potwierdzające ich ergonomię i wytrzymałość, a rozwiązania akustyczne do biura – skuteczność akustyczną.

ELASTYCZNA PRZESTRZEŃ

ZDROWE ŚRODOWISKO PRACY

Zagrożenie wirusowe związane z COVID-19 zmusiło wielu specjalistów do oceny długoterminowych implikacji dla kluczowych składników życia biurowego takich jak wykorzystanie przestrzeni, technologia, wynajem, koszty operacyjne, kultura korporacyjna i budowanie społeczności. Kontrola infekcji to nowe wyzwanie w obecnej rzeczywistości i powinno być brane pod uwagę we wszystkich projektach biur w przyszłości.

Miejsce pracy będzie musiało być urządzane tak, aby bezpieczna i kreatywna społeczność mogła kontynuować realizację misji i celów, utrzymywać ciągłość działania, wprowadzać produkty na czas, zapobiegać opóźnieniom w warunkach intensywnej konkurencji. Dlatego stworzyliśmy - dla naszych Partnerów i Klientów - materiał zawierający wiele sposobów reorganizacji biura post-COVID oraz propozycje aranżacje elastycznej przestrzeni.

Pobierz katalog